جمعه, 27 مهر 1397

 

 

نشست مشترک مدیر امور آب ریگان با معاون فنی و عمرانی فرمانداری

جلسه ای در خصوص کارگروه سیلاب با حضور مدیر امور منابع آب ریگان و معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان در محل دفتر مهندس مطهری برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی امور آب ریگان در این جلسه که در محل دفتر معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان برگزار شد مهندس باشتمن مدیر امور منابع آب شهرستان ریگان ضمن ارائه نظرات کارشناسی در خصوص نقاط امن در زمان سیلاب جهت اسکان اهالی در بخش مرکزی و گنبکی افزود: پیدا کردن نقطه امن در زمان سیلاب در بخش گنبکی یکی از معضلات مدیریت بحران در شهرستان می باشد. وی در ادامه از فرمانداری ریگان خواست نقاط امن در این بخش را معرفی نماید. باشتمن با اشاره به سیلاب سال 95 و تخلیه بخش گنبکی، لزوم مکان یابی نقاط امن جهت انتقال اهالی را از اهم موضوعات تلقی نموده و و خواستار ارائه راهکاری در جهت امن ساختن راههای مواصلاتی در روستاهای حجت آباد و بهتر آباد از دستگاه های ذیربط شد.

مدیر امور آب ریگان همچنین ضمن اشاره به این موضوع که در زمان وقوع سیلاب، امکان تغییر مسیر سیلاب با توجه به خصوصیات ژئومورفولوژیکی دشت بم و نرماشیر و دشت رحمت آباد وجود ندارد، بهترین راهکار در این خصوص را شناسایی نقاط حادثه خیز  و توسعه دایک های حفاظتی در بالا دست عنوان نمود. وی خاطرنشان کرد: با توجه به طوفان های شن در منطقه نیاز مبرم به لایروبی بستر رودخانه های شهرستان ریگان می باشد.

منبع خبر: واحد خبر و اطلاع رسانی روابط عمومی

دیدگاه کاربران