پنجشنبه, 26 مهر 1397

 

با حضور جمعی از مسئولین،

 

جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد بهره‌برداری سامانه ساماب برگزار شد

به‌منظور پایش و رصد برنامه‌ها و فعالیت‌های تبیین شده مرتبط با سامانه ساماب در بخش آب کشور، جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد بهره‌برداری سامانه ساماب برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، انجام فرآیند بررسی و ارزیابی عملکرد شرکت‌های آب منطقه‌ای در بهره‌برداری از فرآیندها و روش‌های اجرایی کار حوزه حفاظت و بهره‌برداری، رعایت الزامات، اعمال ملاحظات و فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم از دیگر اهداف برگزاری جلسه بررسی و ارزیابی عملکرد بهره‌برداری سامانه ساماب عنوان‌شده است.

نماینده تام‌الاختیار مدیرعامل، مدیر دفتر حفاظت، کاربر و راهبر ارشد ساماب و مسئول فناوری اطلاعات از سوی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، همچنین نمایندگان دفتر حفاظت و بهره‌برداری منابع آب و امور مشترکین، نمایندگان دفتر فناوری اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری، مسئول کارگروه تخصصی آب زیرزمینی ساماب و نمایندگان شرکت مهندسان مشاور دزآب و مدیرعامل و کارشناسان شرکت تحلیل گران سیستم زاگرس در جلسه‌ای که مربوط به استان کرمان بود حضور داشتند.

در این جلسه که نمایندگان شرکت آب منطقه‌ای کرمان حضور داشتند مشکلات ساماب بیان شد که عبارت‌اند از:

در فراخوانی وب‌سرویس سایت مشترک آب و برق در حال حاضر تنها دسترسی به اطلاعات مشترکین شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان وجود دارد و اطلاعات مشترکین توزیع برق شمال قابل‌رؤیت نیست.

برای ثبت فیش‌های وصول‌شده، سیستم تاریخ روز جاری را به‌عنوان تاریخ وصول ثبت می‌کند و این در حالی است که در بسیاری از مواقع پرداخت وجه توسط ارباب‌رجوع در روزهای قبل صورت گرفته است و این موضوع باعث مغایرت در حساب‌های مالی می‌گردد.

ارجاع به واحد حفاری؛

امکان اصلاح موارد جزئی توسط کاربر ارشد فراهم گردد مانند شماره و تاریخ پروانه قبلی، زیرا برگشت به شهرستان و طرح در کمیسیون زمان‌بر هست.

مشکلات اسکن اوراق پرونده و ناخوانا بودن آن؛

برای پذیرش اطلاعات حدهای ماکزیمم و مینیمم تعریف شود.

در این جلسه با اعلام رضایت از عملکرد شرکت آب منطقه‌ای کرمان قول رفع اشکالات داده شد و تاکید گردید که "تا پایان سال جاری تمامی فعالیت‌ها در بخش آب‌های زیرزمینی از طریق سامانه ساماب به صد درصد برسد".

همچنین عنوان شد که "طبق جدول زمان‌بندی، اسکن و کدگذاری پرونده‌ها از اواخر بهمن در استان‌های کرمان، یزد، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد شروع به کار می‌کند".

همچنین اعلام گردید که "80 درصد تطبیق اطلاعات مشترکین آب و برق با همکاری شرکت برق منطقه‌ای کرمان انجام‌شده و وب‌سرویس سایت شرکت آب و برق عملیاتی شده است.

منبع خبر: واحد خبر و اطلاع رسانی روابط عمومی

دیدگاه کاربران